top of page

«К»


Кадри підприємства – це штатний склад працівників підприємства.


Кадрова служба підприємства – це структурний підрозділ підприємства, що організовує і виконує всю роботу з кадрами.


Кадрова політика підприємства – це генеральна лінія (напрямок) у роботі з кадрами, розрахована на тривалу перспективу.


Кадровий менеджмент – це процес роботи з кадрами, спрямований на їхнє раціональне використання з метою підвищення ефективності виробництва.


Карта конфлікту – методика вирішення конфлікту.


Канали  (руху, збуту) товарообігу – це сукупність фізичних та юридичних осіб, які беруть на себе право власності на товари або послуги на шляху їх руху від виробника до споживача.


Кар'єра - це суб'єктивні усвідомлені судження працівника про його трудове майбутнє, шляхи самовираження і задоволення працею; це просування по службі, зміна навичок, здібностей, кваліфікаційних можливостей і розмірів винагород, пов'язаних з діяльністю працівника.


Кваліфікація - це сукупність спеціальних знань та практичних навичок, що визначають ступінь підготовленості працівника до виконання професійних функцій відповідної складності. 


Керівництво – цілеспрямований вплив осіб наділених функціями керівництва на підлеглих з метою досягненнЯ цілей поставлених перед підприємством.


Куруючий об'є́кт (об'є́кт керува́ння (регулювання) — об'єкт, що потребує спеціально  організованих діянь для того, щоб забезпечити близькі до бажаних процеси та (або) значення (співвідношення значень) параметрів.


Керуюча система -  сукупність  органів управління і управлінських працівників  з певними масштабами своєї діяльності, компетенцією і специфікою виконуваних функцій.
Кількісні методи допускають вибір оптимальних рішень шляхом обробки (за допомогою ЕОМ) великих масивів інформації. 


"Кінгісе"- метод прийняття управлінських рішень суть якої в тому, що на розгляд готується проект нововведення.


Колективне підприємство - це таке підприємство, що ґрунтується на власності трудового колективу, а також кооперативу, іншого статутного товариства або громадянської організації.


Колективний договір - угода між трудовим колективом, в особі профспілки, та адміністрацією підприємства (організації), що використовує найману працю.


Колективні методи – це визначення кола осіб, які обмінюються думками у   процесі колективної роботи над прийняттям і реалізацією управлінських рішень.


Командитне товариство - це товариство, коли поряд з одним або більшістю учасників, які несуть відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном, існує також один або більше учасників, відповідальність яких обмежується внеском у майні товариства (вкладників).


Комерційна діяльність являє собою частину підприємницької діяльності на товарному ринку.


Комерційні переговори - це процес поетапного досягнення згоди між партнерами при наявності суперечливих інтересів.


Компенсація - це відшкодування (грошових сум, невикористане право…).


Компетентність керівника - наявність у керівника спеціальної освіти, широкої загальної й спеціальної ерудиції, постійне підвищення ним своєї науково-професійної підготовки


Комунальне - це підприємство, яке засноване на засадах власності відповідної

територіальної громади.


Комунікабельність керівника (лат "соттипісо"-з'єдную, повідом¬ляю) -риса особистості, яка виявляється у здатності до встановлення контактів, спілкування, товариськості.
Комунікації – процес двостороннього обміну ідеями та  інформацією що веде до взаємного розуміння. 


Комунікативні бар'єри - психологічних перешкод на шляху поширення і прийняття інформації, які виникають з різних причин: упередженість, соціальні, політичні, моральні, професійні та інші відмінності між людьми і, зокрема, між джерелом інформації та її адресатом (одержувачем) та ін.


Комунікаційний процес - це обмін інформацією між двома або більшою кількістю людей.


Конгломератна організаційна структура управління формується за рахунок поєднання різних типів організаційних структур.


Конкуренти - це організації, які або пропонують, або мають здатність запропонувати конкуруючі товари чи послуги;  наявні чи потенційні суперники, що пересліду¬ють схожі інтереси, прагнуть досягти тієї ж мети, виробляють анало¬гічну продукцію, функціонують на тому ж ринку чи ринковому сег¬менті, орієнтовані на задоволення тієї ж потреби споживачів.


Конкурентоспроможність – це сукупність якісних  та вартісних характеристик товару, яка забезпечує задоволення конкретної потреби.


Конкурентоспроможність галузі - здатність отримувати прибутки більші, ніж інші галузі країни на одиницю витрачених ресурсів.


Конкурентоспроможність країни - можливість державні пропонувати ринку вироби дешевше, ніж інші країни, конкурувати за збільшення сегмента ринку та прибутку від реалізації.


Конкурентоспроможність підприємства - здатність отримувати прибутки, достатні для розширеного відтворення виробництва, мотивацію праці та поліпшувати властивості товарів, які воно виробляє.


Конкурентоспроможність товару - товар, що має кращі якісні, вартісні та кількісні показники поряд із найменшою ціною споживання та ефективну збутову стратегію задовольняти потреби споживачів щодо якості та асортименту за нижчою ціною.


Кон’юнктура ринку – відповідність попиту пропозиції.


Контролінг – це між функціональний напрям управлінської діяльності, який завдяки цілеспрямованому збору, обробці інформації допомагає у процесі прийняття управлінського рішення.


Контроль – це управлінська діяльність, що полягає в перевірці і зіставленні фактичних результатів із заданими, оцінка і коректування їх діяльності. 


Кон’юнктура ринку – відповідність попиту пропозиції.


Координація - взаємоузгодження дій різних підрозділів і працівників.


Кооперативні підприємства (кооперативи) - добровільні об'єднання громадян з метою спільного ведення господарської або іншої діяльності.
Під час кооперації між членами групи і групою встановлюються довірливі і доброзичливі відносини, цілі людини не протирічять цілям групи.


Корпорація - договірне об'єднання, створене на основі поєднання виробничих, наукових та комерційних інтересів, з делегуван¬ням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності кожного з учасників.


Континуум – поєднання стилів керівництва (їх граничні межі).


Конфлікт – це протиріччя або незгода між двома конфліктуючими сторонами з яких-небудь проблем. Вертикальний конфлікт виникає між різними рівнями в маркетинговому каналі. Горизонтальний конфлікт виникає між посередниками на одному рівні в маркетинговому каналі.


Конфлікти дисфункціональні – конфлікти, що ведуть до зниження ефективності організації.


Конфлікти функціональні – ті, які ведуть до підвищення ефективності організації.


Конфліктна ситуація – це сформована обстановка, поява умов, при якій можливе виникнення конфлікту.


Критерієм критичного рівня ризику є можливість втрати не тільки прибутку, а й усієї виручки. 


Кредит - надання грошей чи товару в користування на умовах строковості, зворотності, платності.


Культура - це досягнення в різних сферах життя суспільства. 


Культура управління являє собою форму використання загальнолюдських культурних придбань у сфері управління. 

bottom of page